Zacheus

Termíny setkání: každý druhý čtvrtek od 19,00 do 21.00 hodin, termíny najdete v kalendáři

Za farnost koordinují Blanka Strouhalová (602 975 277) a Richard Ondrouch (731 497 581), moderuje Kamil Kalina.

Společenství Zacheus vzniklo v r. 2016; původně jako návazný program na kurzy Alfa, když se absolventi lhotecké Alfy chtěli dál scházet a debatovat o víře. Každý rok po Alfě jsme někoho zase přibrali, zatímco někteří se stěhovali, vdávali, nebo už zkrátka měli ohledně růstu ve víře jiné potřeby a společenství opustili.

Celkem Zacheem prošlo kolem 20 osob, ale v danou chvíli mívá kolem 10 členů. Aktuálně je nás 9 a osazenstvo už se moc nemění – z otevřené diskuzní skupinky se stalo stabilní „spolčo“ lidí, z nichž většina by jiné zázemí ve víře neměla, a to i přes různost věku, profesí, životního stylu.

Název Zacheus si skupinka ponechala podle stejnojmenného programu původem z Francie, který v ČR rozšířil P. Ladislav Heryán spolu s hnutím mužské spirituality „Chlapi“. Mezi roky 2017 a 2020 jsme se mu opakovaně věnovali. Jde v něm o to, jak dostat sociální nauku církve od obecných slov k osobním činům; o vnitřní proměnu a motivaci k dobru v každodenním životě.