kategorie: Aktuality

Tým Ukrajina

Pro farníky, kteří se chtějí modlit a pomáhat i v době, kdy opadne vlna nadšení

Rozhodli jsme se vytvořit farní skupinu dobrovolníků. Rádi bychom se společně modlili a smysluplně pomáhali i v době, kdy ve společnosti opadne prvotní nadšení. Děkujeme všem, kdo se přihlásili, další informace dostávají e-mailem. Pokud byste se ještě chtěli zapojit, napište mi e-mail. Přivítáme do skupiny i farníky původem z Ukrajiny. 

Sešli jsme se poprvé 23. 3. a dohodli jsme se mimo jiné na

1. každodenní osobní modlitbě za mír na Ukrajině a za všechny uprchlíky v naší zemi i přímo v naší farnosti. Prosím, připojte se také vy k naší modlitbě! Doporučujeme např. desátek svatého růžence nebo korunku k Božímu milosrdenství, půst apod.

2. dále jsme se shodli na tom, že naše farnost naváže spolupráci s azylovým domem v budově staré radnice Prahy 12 v Pískové ulici. Je zde umístěno přes 100 maminek, dětí a babiček a jejich pobyt se odhaduje na měsíce. https://www.praha12.cz/nouzove-ubytovani-valecnych-uprchliku-ve-stare-radnici-s-cim-potrebujeme-pomoci/d-88945

pater Jiří

Kontakt na tým Ukrajina: tym-ukrajina@googlegroups.com.
Chcete-li se k týmu připojit, požádejte o připojení ke skupině (je potřeba mít založený Google účet a být do něj přihlášen!)