14.10.2020, kategorie: Aktuality

Předškoláci

distanční výuka
Milé děti (milí rodiče),
 
máme středu, a tak Vám posílám krátký pozdrav z "nábožka"..... Protože se teď nemůžeme společně setkávat mám pro Vás doma jeden důležitý úkol. Nejprve bych vás ráda pozdravila - vymýšlím, jaké pozdravy známe ?......už vás slyším! (ahoj, čau, dobrý den, nazdárek, buďte zdrávi !, ....). Anděl Gabriel, který byl poslaný z nebe od Boha k ženě, která je jmenovala  Marie, také krásně pozdravil: "Zdrávas Maria....."
 
Pojďte si teď společně najít nějaké pěkné místo u vás doma a Marii, maminku Pána Ježíše společně pozdravit. Abychom se s ní mohli pozdravit, musíme se pěkně připravit, soustředit se a také vědět, co budeme říkat.... - už na nábožku, jsme si říkali, že při modlitbě s Bohem, s Ježíšem je třeba mít připravené (soustředěné a otevřené) srdce, vědět, že to co říkáme, je to co opravdu cítíme, prožíváme a nemyslíme na jiné věci.
 
Proto si teď doma můžeš najít pěkné místo, které se ti líbí a máš tam klid a bude ti tam dobře. Můžeš si ho vyzdobit barevnými listy ..., postavit z kostek kříž, udělat z kaštánků ozdoby,  ... Panna Maria nosila modrý závoj, jaká je tvoje oblíbená barva? Pokud se rodičům podaří, mohou ti vytisknout obrázek Panny Marie, který si můžeš vybarvit a také vystavit (není zde přiložen). A až to všechno bude hotové, tak se všichni společně můžeme modlit k naší nebeské mamince - Zdrávas Maria, milosti plná .... společně s dětmi celého světa se modlíme za mír a pokoj a ukončení pandemie.
 
Moc Vás všechny zdravím a už utíkám také stavět kříž z kaštánků, abych se mohla přidat i já k vašim modlitbám a malování a stavění!
 
Těším se, až si zase napíšeme!
 
Veronika
P.S.: ostatní třídy též dostaly podklady pro distanční výuku emailem. Pokud vám nedošly, prosím, kontaktujte vyučujícího.